Seime apdovanoti 10-ojo nacionalinio mokinių konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai. Raštingiausius Lietuvos mokinius ir jų lietuvių kalbos mokytojus sveikino Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė, „Tilde IT“ atstovė Renata Špukienė, rašoma pranešime spaudai.

 „Mokiniai ypatingai domisi naujovėmis, jie naudojasi kompiuteriais, planšetėmis ir kitomis naujosiomis technologijomis, kuriose daugybė pagundų lietuviškas raides bei žodžius keisti trumpiniais, nevartoti lietuviško raidyno. Vėliau taip bendrauti įpratusiems mokiniams rašyti taisyklinga lietuvių kalba būna sunku. Labai svarbu, kad ši iniciatyva skatina mokinius puoselėti lietuvių kalbą, padeda mokiniams įsitikinti, kad taisyklinga lietuvių kalba ir internetas bei informacinės technologijos yra puikiai suderinami“, – sakė Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas.


Konkurse, skatinančiame mokinius internetinėje erdvėje vartoti lietuviškus rašmenis ir taisyklingą lietuvių kalbą, iš viso dalyvavo beveik 15 tūkstančių moksleivių iš daugiau nei 500 mokyklų. Aktyviausia mokykla – Kauno Vyturio gimnazija. Konkurse dalyvavo net 554 šios mokyklos mokiniai.

Sparnuotu žodžiu apie žodį...

Kalbos kultūra kasdieniniame gyvenime yra smarkiai smukusi. Net aukštąsias mokyklas baigusių specialistų kalba taip užteršta svetimybėmis, kad prieš šiuos mūsų mokyklos paruoštus inteligentus P. Cvirkos Frankas Krukas su savo amerikonizmais gerokai jau nublanksta [...]. O svarbiausia — seniai jau prarastas atsakomybės jausmas savo gimtajai kalbai, gimtajam žodžiui, daugelis jaunų žmonių (ir ne tik jaunų: netgi nemenkus postus užimančių) tapo indiferentiški kalbos ir tautybės klausimui [.. .].

Vytautas Bubnys


Daugiau...

Organizatoriai